Co se u nás teď děje

28.dubna 2020 » MS Dobrovského | zpět

Naše MŠ byla z rozhodnutí Magistrátu města Brna uzavřena v půlce března. My se od té doby snažíme rodičům dodávat podněty pro tvoření s dětmi, pro pohybové aktivity, posíláme videa s nápady či prezentace na téma, které bychom v MŠ jinak probírali. Tímto způsobem od nás rodiče dostaly domů třeba hru kufr na jarní téma v podobě prezentace, k tématu Vesmír dostali tip na pohádky z planetária, nebo jim p. učitelka klavíristka poslala nahranou písničku na téma čarodějnice.

Nezapomínáme ani na předškolní přípravu. Děti pravidelně každý týden dostávají úkoly na procvičování všech sledovaných oblastí (sluchová, zraková, pohyby očí z leva do prava...) a to jak individuální tak hromadné. Poslední týdny jsme zavedli úkoly tvořivé Zde je příklad:

Pondělí: Vymysli pro rodiče nebo sourozence nějakou hádanku.

Úterý: zkus vymyslet alespoň 3 rýmy na slovo LES, MRAK a SŮL.

Středa: povyprávěj někomu pohádku. Pamatuj, že pohádka nějak začíná a končí.

Čtvrtek: Zkus nachystat snídani, sobě i ostatním co jsou doma.

Pátek: Zjisti od rodičů co znamenají slova Vztek, Smutek, Radost, Štěstí a Láska.

Pokud to teda sám/a nevíš, pokud ano tak jim to řekni.

I přesto nám přišel kontakt s dětmi nedostatečný a tak jsme přešli k videohovorům. Každý den se naše p. učitelky vidí s dětmi na 30 minut a povídají si na dané téma. Už jsme si povídali o vodě a jejím významu, o lese a o tom jak se v něm máme chovat a tento týden zavítáme za zvířaty kolem lidských obydlí. Dokonce jsme přes video viděli ovce na pastvě a slepice ve výběhu. A ve videohovorech si jen nepovídáme, aktivně využíváme videí z youtube, obrázků, map a v neposlední řadě i programu Všeználek, který popisuje hravou formou svět kolem nás.

Chcete sdílet tento článek?